Canon EOS 600D

Canon EOS 600D

Canon je po celém světě známý výrobce fotoaparátů a jeho digitální zrcadlovky patří ke absolutní špičce ve svém oboru. Navíc je firma známá dobře fungující servisní sítě a vysokou kvalitou zpracování svých přístrojů.

Canon EOS 600D
Canon EOS 600D

Canon EOS 600D je osmnáctimegapixelová digitální zrcadlovka která je k mání za velmi přijatelnou pořizovací cenu. Je tedy ideálním aparátem pro nadšeného fotografa, kterému už nestačí možnosti které nabízí kompaktní foťák, ale na druhou stranu nechce investovat velké peníze do špičkové zrcadlovky, kterou by pravděpodobně ani nevyužil. Fotoaparát má kompletně české menu a nastavení i používání je poměrně snadnou záležitostí, i když samozřejmě je nutné alespoň zběžně přečíst návod, lépe prostudovat kompletně. V počátcích Vám jistě také pomůže průvodce funkcí na obrazovce fotoaparátu. Přístroj má samozřejmě optickou stabilizaci obrazu a také přednastavené expoziční režimy. Kromě manuálního režimu je k dispozici také automatický režim,  priorita clony, priorita času a osm typů scénických režimů. Displej přístroje se dá naklápět, což je velice praktické hlavně při focení v ne úplně standartních polohách a má uhlopříčku 3 place (7,7 centimetrů). Rozsah citlivosti se pohybuje v rozmezí ISO 100 – 6400 (lze rozšířit až na 12800).

Snímky se ukládají na  SD kartu (SDHC (SD High-Capacity); SDXC (SD Extended-capacity)) ve formátu DPOF; JPEG; RAW. Video lze natáčet ve formátu MOV v rozlišení Full HD (1920 x 1080). Samozřejmostí je možnost připojení externího blesku a také konektory mini HDMI, mini USB, mikrofon a také možnost přímého tisku bez použití počítače.

Předností je kompatibilita s příslušenstvím ze série EOS, která umožní používat objektivy a ostatní příslušenství i pokud se do budoucna rozhodnete pro vyšší řadu přístroje.

Ceny Canon EOS 600D

Parametry Canon EOS 600D

  • rozlišení 18,7 MPix
  • formát fotografie DPOF; JPEG; RAW
  • uhlopříčka 3 palce (7,7 centimetrů)
  • SD karta,  SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity)
  • mini HDMI, USB
  • video ve formátu MOV v rozlišení Full HD (1920×1080)