Canon EOS 100D

Canon EOS 100D

Canon platí v oblasti digitálních fotoaparátů za skutečného profíka a jeho aparáty jsou v podstatě jedinou vážnější konkurencí přístrojů od Nikonu. Zvláště v kategorii digitálních zrcadlovek jsou modely obou značek naprosto srovnatelné a záleží snad jen na detailech a osobních sympatiích, pro který aparát se uživatel rozhodne.

Canon EOS 100 D je osmnáctipixelová digitální zrcadlovka kompaktních rozměrů, která je ideální pro nadšené amatéry a vhodná pro první kontakt s pokročilejším fotografováním. Díky kompletně českému menu a velmi intuitivnímu rozmístění ovládacích prvků si na foťák velmi rychle zvyknete a naučíte se s ním zacházet. LCD displej přístroje není vyklápěcí a jeho velikost je 7,7 centimetrů. Kromě fotografování umožňuje přístroj také natáčet videa v rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) a ukládá je ve formátu MOV. Fotografie jsou samozřejmě ve formátech JPEG a RAW a videa i fotografie se ukládají na kartu SD. Pokud Vám nebude vyhovovat vestavěný blesk (výklopný) tak samozřejmě můžete připojit i externí. Maximální citlivost pro fotografování za horších světelných podmínek je ISO 12800. Samozřejmostí je také možnost přímého tisku z digitálního fotoaparátu (jako u všech přístrojů od Canonu).

Canon EOS 100D
Canon EOS 100D

Pro běžné fotografování přináší tento přístroj hlavně velmi kvalitní fotografie, které zvládne i neprofesionál, možnost natáčení Full HD videa a také snadné ovládání pomocí kompletně českého menu a dotykového displeje. Scénické režimy, které jsou přednastavené Vám pomohou hlavně v začátcích, stačí si vybrat co právě chcete fotit ( Portrét, Krajina, Sport, Děti, Jídlo, a další). V ceně fotoaparátu je i paměťová karta a brašna. Z hlediska poměru mezi pořizovací cenou a tím co dostanete budete jen těžko shánět lepší amatérskou zrcadlovku.

Ceny Canon EOS 100D

parametry Canon EOS 100D

  • rozlišení až 18 MPix
  • LCD displej 7,7 centimetrů, nepolohovatelný
  • paměťová média SD Card, SDHC (SD High-Capacity), SDXC (SD Extended-capacity)
  • možnost externího blesku
  • maximální citlivost IS0 12800
  • přednastavené scénické režimy