Apple iPhone 5 16GB

Apple iPhone 5 16GB

iPhone není jenom telefon, ale je to zároveň stylový doplněk a nezbytná součást výbavy především mladší generace. Pro příznivce Applu jiný telefon ani neexistuje a přístroje ostatních výrobců jsou pro ně naprosto podřadné. Kdo si ho jednou koupil a oblíbil, ten s ním zůstává napořád, pouze vyměňuje novější modely. Velký podíl na tom má vynikající materiály a zpracování produktů firmy Apple a také velmi intuitivní a vyladěný systém iOS. Jedinou jeho skutečnou slabinou je vyšší pořizovací cena, na kterou jsou ale příznivci nakousnutého jablka zvyklí. Na druhou stranu jeho cena neklesá tak rychle a tak jej při koupi nového modelu budete moci docela slušně prodat.

Apple iPhone 5
iPhone 5

Apple iPhone 5  poznáte na první pohled. Špičkový design je pro produkty této značky naprosto typický a pokud uvidíte někoho s iPhonem na uchu, nebo v ruce tak ho okamžitě poznáte. První co Vás u iPhonu nadchne a zaujme je dokonalý čtyřpalcový Retina displej, který pracuje s rozlišením 1136 x 640 a 16 miliony barev. Věřte že pokud jste iPhone nebo iPad nikdy neměli, zamilujete si displej právě teď. Velmi zajímavé jsou také jeho rozměry, když při tloušťce pouhých 7.6 milimetru váží pouhých 112 gramů.

Výkon telefonu má na starosti dvoujádrový procesor taktovaný na 1,2 GHz ve spolupráci s operační pamětí o velikosti 1 GB. Pokud se Vám to zdá málo tak věřte že systém je tak dobře vyladěný že mu to ke svižnému chodu naprosto stačí. Pro data uživatele je připravená interní paměť s kapacitou 16 GB. I tady platí že vyšší frekvence procesoru a super velká operační paměť nejsou vše, vyladěný systém dokáže zázraky, a ještě dokáže šetřit baterii. Zadní fotoaparát pořizuje snímky v maximálním rozlišení 8 MPix a je vybavený automatickým ostřením a také bleskem. Umí samozřejmě i natáčet videa (v HD rozlišení) a dokáže také stabilizovat jejich obraz. Dokonalý je také zvuk (především v porovnání s ostatními mobilními telefony) a to jak z reproduktoru tak i ve sluchátkách.

Ceny Apple iPhone 5 16GB

Parametry Apple iPhone 5 16GB

  • čtyřpalcový Retina displej s rozlišením 1136×640
  • 16 milionů barev
  • dvoujádrový procesor 1.2 GHz
  • operační paměť 1 GB
  • interní paměť 16 GB
  • zadní fotoaparát 8 Mpix s bleskem
  • WiFi, Bluetooth, GPS