Nikon D5100

Nikon D5100

Nikon je světoznámý výrobce fotoaparátů, s bohatou zkušeností s výrobou přístrojů ve všech cenových hladinách. Zvláště jeho zrcadlovky jsou oblíbené u profesionálních fotografů i u nadšených fotoamatérů. Model s označením Nikon D5100 je především díky velmi solidní pořizovací ceně velmi oblíbenou volbou náročnějších amatérů, kterým umožní pořizovat špičkové fotografie a také velké množství nastavení přístroje, nemožné u kompaktů. Tělo přístroje je velmi podobné ostatním zrcadlovkám od Nikonu, velmi dobře se drží a používá (část těla je pogumovaná).

Nikon D5100
Nikon D5100

Intuitivní ovládání tohoto šestnáctimegapixelového aparátu ocení každý uživatel, a to i ten, který nemá se zrcadlovkou velké zkušenosti. Menu přístroje je kompletně v češtině. Rozhodně se Vám vyplatí pročíst si návod, který je k dispozici v češtině nejenom tištěný (ten je poměrně stručný), ale i v elektronické podobě na přiloženém CD disku. Ten je o dost obsáhlejší a navíc v něm můžete pohodlně vyhledávat. Fantastickým pomocníkem je především vyklápěcí displej, který usnadní i focení v neobvyklých pozicích, třeba na podlaze, nad hlavou a podobně.  Displej má velikost 3 palce (7.5 centimetru). Přístroj samozřejmě umožňuje i natáčení videa, konkrétně v rozlišení 1920 x 1080 a s mono zvukem.

Za tuto cenu má v dané kategorii jen velmi málo konkurentů a vzhledem k tradici firmy Nikon a jejím zkušenostem s výrobou fotoaparátů je skvělou koupí. V ceně máte kvalitní univerzální objektiv ( v sadě dokonce dva ) a pokud jste náročnější dokoupíte jiný. Samozřejmostí je možnost připojení externího blesku a konektory HDMI a USB.

Ceny Nikon D5100

Parametry Nikon D5100

  • rozlišení až 16,2 MPix
  • výborná výdrž baterie (i více než 400 snímků), nebo cca 1,5 hodiny natáčení videa
  • videa v rozlišení 1920 x 1080
  • špičkový čip z vyšší řady fotoaparátů ( D7000 )
  • hmotnost 265 gramů
  • rozměry 79 x 97 x 128 milimetrů