Nikon Coolpix L830

Nikon Coolpix L830

Nikon je na trhu digitálních fotoaparátů velmi uznávanou a respektovanou značkou a kromě špičkových profesionálních přístrojů má ve své nabídce i levnější produkty pro nadšené amatéry, cestovatele, nebo rodiny z dětmi. Jedním z nich je právě tento kompaktní fotoaparát s označením Nikon Coolpix L830. Za velmi solidní pořizovací cenu nabízí tento přístroj především velký optický zoom (v dané kategorii) a velmi intuitivní ovládání.

Nikon Coolpix L830
Nikon Coolpix L830

Díky kompletně českému přehlednému menu si fotoaparát můžete bez problémů nastavit přesně podle svých potřeb a schopností a využít tak všechny možnosti, které Vám nabízí. Někoho možná zklame že nelze manuálně zaostřovat, ale přece jenom se jedná o kompakt a přednastavené režimy fungují skvěle. Fotografie mají maximální rozlišení 16 MPix a ukládají se na paměťové karty typu SD,  SDHC nebo SDXC, samozřejmě ve formátu JPEG. Pěkný displej, který slouží zároveň jako „hledáček“ má uhlopříčku tři palce ( 7.5 centimetrů ). Samozřejmostí je také možnost natáčení videa ve formátu MOV v rozlišení 1920 x 1080, tedy Full HD. Optický stabilizátor obrazu Vám pomůže vykouzlit ostré snímky i bez využití stativu. Pokud nemáte čtečku paměťových karet, nebo chcete prohlížet fotografie či videa přímo na televizoru tak máte k dispozici USB i HDMI výstup. Někoho možná zklame nemožnost připojení externího blesku, nicméně ten integrovaný (výklopný) naprosto stačí pro danou kategorii aparátu.

Fotoaparát se prodává ve dvou barevných kombinacích, černý nebo červený (vínový). Napájí ho klasické baterie typu AA, jejich výdrž je velmi slušná. Hmotnost přístroje je 508 gramů, rozměry potom 111 x 75,8 x 91,2 milimetrů. Paměťová karta není v ceně fotoaparátu.

Parametry Nikon Coolpix L830

  • rozlišení 16 MPix
  • optický zoom 34 x
  • paměťové karty SD, SDHC, SDXC
  • velikost displeje 3 palce
  • možnost natáčení videa 1920 x 1080
  • optický stabilizátor
  • hmotnost přístroje 508 gramů
  • ISO až 3200

Ceny Nikon Coolpix L830